"The wider we read the freer we become." /Jeanette Winterson/

litfan

litfan

Gerald Durrell: My Family and Other Animals /Családom és egyéb állatfajták/ (1956)

2016. augusztus 14. - Barbie66

Mit adhat egy történet egy angol családról, aki szedi a sátorfáját és meg sem áll Korfu szigetéig? Mit nyújthat egy könyv, amiben a legalapvetőbb kérdések (miből élnek?, hol az apuka?) sincsenek tisztázva, a cselekmény helyett pedig csupa táj- meg állatleírásokat olvashatunk? A válasz egyszerű:…

Tovább

Philippe Jacquin: Hétköznapi élet Buffalo Bill korában (2006)

Tudtad, hogy az amerikaiak voltak az újkor első illegális bevándorlói? Tudtad, hogy a nyugati civilizáció az amerikai őslakosok 96%-át eltüntette a föld színéről? Tudtad, hogy az első telepesek módszeresen elpusztították az új kontinens természeti kincseit? Most, hogy ezeket mind tudod, talán arra…

Tovább

Borisz Paszternak: Zsivago doktor (1957)

Hatalmas tabló az első világháború és az azt követő évek Oroszországáról - történészeknek. A mezei olvasó sajnos csak kapkodja a fejét a pártok, mozgalmak, forradalmak és harcok zűrzavarában. Ugyanerről az időszakról szól Ken Follett A titánok bukása című regénye is, ami sokkal érthetőbben, már-már…

Tovább

Passuth László: Esőisten siratja Mexikót (1939)

Passuth László történelmi kalandregénye izgalmas és tanulságos olvasmánynak bizonyult. A spanyol Hernan Cortés 1520-as mexikói hódításait meséli el, és bár az indián-téma lerágott csontnak tűnhet Winnetou és társai után, hiteles forrásokból táplálkozó, igényes szövege mégis tud újat mondani. A…

Tovább
süti beállítások módosítása